Wiercipięty i Luz najlepsze na festiwalu „Orfeo in Italia”

Gdyńskie zespoły „Wiercipięty” i „Luz” wygrały VI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Orfeo in Italia 2013”.  Świetnie wypadli także soliści! Maciej Guć zajął III miejsce w kategorii dla lat 13, a Aleksandra Golec również III w kategorii do lat 16. W Lido di Jesolo wystąpiła także 7-letnia Gabrysia Borys. Był to jej debiut na międzynarodowym festiwalu.  Wszyscy młodzi artyści uczęszczają na zajęcia wokalne prowadzone przez Elżbietę Cupiał, między innymi w ramach projektu „Gdynia po godzinach”, które odbywają się w Zespole Szkół nr 14 w Gdyni.

VI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Orfeo in Italia 2013” odbywał się w dniach 9 – 15 września 2013 w  w kurorcie nadmorskim Lido di Jesolo niedaleko Wenecji. Wzięły w nim udział soliści, zespoły, orkiestry, formacje taneczne z 19 krajów (Belgia, Białoruś, Bułgaria, Gruzja, Niemcy, Włochy, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Mołdawia, Polska, Wielka Brytania, Rumunia, Rosja, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Uzbekistan).  Uczestnicy konkursu oceniani byli przez komisję , złożoną z wybitnych europejskich ekspertów, która brała pod uwagę m.in. oryginalność występu i interpretację.

Zespoły Wiercipięty oraz Luz są finansowane przez Radę Dzielnicy Dąbrowa ze środków zdobytych w konkursie dla rad dzielnic „Gdynia po godzinach” w 2011, 2012 i 2013

Gdyński zespół „Wiercipiety” (rocznik 2002/2003), który zajął pierwsze miejsce w kategorii do lat 13,  wystąpił w składzie:

Emilka Hawrot
Basia Borys
Zbyszek Borek
Natalia Sikora
Dominika Glura

Zespół Wiercipięty

Zespół Wiercipięty

 

 

Starszy „Luz” (rocznik 1999/2000) wygrał w kategorii do lat 16. Grupa wystąpiła w składzie:

Aleksandra Golec
Agnieszka Kozyra
Dominika Poręba
Weronika Grądzka
Maciej Guć

Zespół wokalny

Zespół wokalny

Udział gdyńskich zespołów na włoskim festiwalu był nagrodą za zdobycie nagród na 34 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Koninie.

Gabrysia Borys podczas występu na festiwalu

Występ Macieja Gucia Występ Aleksandry Golec

Występ zespołu wokalnego Występ zespołu wokalnego

1 miejsce dla zespołu wokalnego 1 miejsce dla zespołu wokalnego

Dyplom za 3 miejsca dla Macieja Gucia Dyplom za 3 miejsca dla Aleksandry Golec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *