Unihokej na Dąbrowie

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim treningi unihokeistek z Zespołu Szkół nr 14 na Dąbrowie. Szkoła Podstawowa nr 47 oraz Gimnazjum nr 19 ponownie bronić będą tytułu najlepszej szkoły w Gdyni oraz drugiego i trzeciego miejsca w województwie.

Ponadto dziewczęta trenujące pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Ludwichowskiego, będą startowały w licznych turniejach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy oraz Polski Związek Unihokeja. Warto dodać, że aktualnie w kadrze narodowej w unihokeju występuje kilka uczennic i absolwentek ZS 14.

– Kadra Polski Seniorek – Irena Mroch

– Kadra Polski Juniorek U19 – Eliza Zakrzewska

– Kadra Polski Juniorek U17 – Ewelina Nowaczyk i Weronika Leśnik

– Kadra Polski Juniorek U15 – Weronika Grądzka i Alicja Stój

Trenerem Reprezentacji Polski Juniorek jest Pan Paweł Ludwichowski, nauczyciel ZS nr 14.

Podczas wakacji grupa ponad 40 dziewcząt w wieku 8 – 15 lat brała udział w obozie sportowym na Mazurach. Oprócz codziennych treningów i sparingów z miejscową młodzieżą, braliśmy udział w wielu zabawach i konkursach obozowych. W dni słoneczne korzystaliśmy z kąpieliska miejskiego w Orzyszu.

Pod koniec sierpnia nasze gimnazjalistki, występujące w klubie ENERGA Olimpia Osowa wraz z Kadrą Narodową Juniorek do lat 19 uczestniczyły w obozie sportowym w Szwecji. Nasze zawodniczki rozegrały tam 7 spotkań towarzyskich, z których 2 wygrały, 3 zremisowały i 2 przegrały. Wyniki trzeba uznać za bardzo dobre, gdyż Szwecja jest potęgą unihokejową. W dodatku nasze zespoły rywalizowały z drużynami starszymi od siebie!

Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze uczennice. Ewelina Nowaczyk i Eliza Zakrzewska zdobyły po dwie bramki zaś po jednym trafieniu zanotowały Weronika Leśnik oraz Julia Hajduk.

Wyjazd był bardzo udany nie tylko pod względem sportowym. Oprócz treningów w nowoczesnej hali oraz możliwości grania sparingów z bardzo mocnymi przeciwnikami, dziewczęta mogły poznać nowy kraj oraz zawrzeć nowe znajomości. Mieliśmy okazję obejrzeć mecz jednej z najlepszych drużyn klubowych na świecie Pixbo Wallenstam oraz zajść do największego na świecie sklepu sportowego ze sprzętem do unihokeja, który znajduje się w centrum Goteborga. Ostatniego dnia pobytu w Szwecji zwiedziliśmy Muzeum Universum.

Zapraszam na treningi dziewczęta w wieku 8 – 16 lat. Treningi odbywają się w ZS 14 na Dąbrowie. Trener Paweł Ludwichowski – 604 79 77 86.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *