To był wspaniały rok naszych unihokeistek

Nasza szkoła po raz kolejny potwierdziła, że jest jedną z najlepszych w Polsce w unihokeju dziewcząt.
W zakończonym roku szkolnym 2018/19 uczennice i absolwentki ZSP nr 3 w Gdyni okazały się najlepsze w kategorii seniorek, juniorek starszych, juniorek młodszych i dzieci.

Pierwsze po złote medale Mistrzostw Polski sięgnęły seniorki, które po raz 9 w historii stanęły na najwyższym stopniu podium. W podwarszawskiej Zielonce w obecności kilkuset kibiców pokonały MMKS Podhale Nowy Targ aż 7-0, w czym duża zasługa Kasi Pawłowskiej, Weroniki Grądzkiej, Jagody Wieczorek, Ani Chomnickiej, Eweliny Nowaczyk oraz naszej nauczycielki wychowania fizycznego Pani Ani Raczkowskiej.

Kolejne złoto wywalczyły juniorki starsze, które w Nowym Targu w meczu finałowym pokonały w dogrywce po złotej bramce Marysi Szymańskiej MLUKS Jedynkę Trzebiatów 4-31.

Na ten sukces zapracowały: Daria Krason, Sara Bejm, Zuza Kiełbicka, Ala Zielonka, Karolina Dokowicz, Marysia Szymańska, Weronika Kozłowska, Paulina Madej, Martyna Grądzka, Agata Poręba, Jagoda Budzisz oraz Kasia Pawłowska, Gosia Jasińska, Ida Dębska i Dominika Poręba.

Trzecie złoto w tym sezonie zdobyły juniorki młodsze, które podobnie jak juniorki starsze prowadziła Pani Ania Raczkowska. Dziewczyny w turnieju finałowym Mistrzostw Polski, który odbył się w pięknej hali widowiskowej AWFiS Gdańsk wygrały 4 spotkania i 1 zremisowały. Sukces przypieczętowały wysokim zwycięstwem nad głównym faworytem do tytułu mistrzowskiego MLUKS Jedynka Trzebiatów aż 7-1. To wysokie zwycięstwo sprawiło, że mogliśmy się cieszyć z kolejnego złotego medalu, na który zapracowały: Paulina Madej, Weronika Kozłowska, Jagoda Budzisz, Marysia Szymańska, Sara Bejm, Daria Krason, Zuza Kiełbicka, Martyna Grądzka, Ala Zielonka, Eliza Elwart, Martyna Arys, Amelia Rogacka, Gosia Jasińska i Marta Grześkowiak.

Na koniec kilka słów o naszych najmłodszych dziewczynkach, które w ostatni weekend w podwarszawskim Łochowie uczestniczyły w turnieju Mistrzostw Polski Dzieci. Drużyna prowadzona przez Pana Pawła Ludwichowskiego w swojej grupie eliminacyjnej odniosła 3 zwycięstwa i remis, co dało jej zdecydowanie pierwsze miejsce. Spotkania ćwierćfinałowe i półfinałowe okazały się tylko formalnością. Dziewczynki zdobyły w nich dziewięć bramek, przy tylko dwóch straconych! Finał to prawdziwy horror. Nasze dziewczęta do przerwy przegrywały 1-0 i wydawało się, że ciężko będzie odrobić straty z bardzo dobrze broniącą się drużyną z Płoskini. Po przerwie nie mając nic do stracenia zdecydowanie ruszyliśmy do ataku, dzięki czemu udało się doprowadzić do remisu. Po niespełna dwóch minutach nasza drużyna za sprawą bramki Natalii Milczyńskiej wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Po meczu zapanowała wielka radość. Zostaliśmy Mistrzem Polski w Kategorii Dzieci!!!

Mistrzowski skład: Emilia Neufeld, Ania Raducha, Magda Uznańska, Natalia Milczyńska, Natalia Chabowska, Lena Cybulska, Kornelia Sikorska, Oliwia Kuźniak oraz Cecylia Chomnicka, Weronika Sławianowska, Maja Maderska, Natalia Banaszak i Ula Pniewska.

To był najbardziej udany rok szkolny w historii unihokeja w ZSP nr 3 w Gdyni. Ogromne gratulacje należą się naszej uzdolnionej młodzieży i trenerom Annie Raczkowskiej i Pawłowi Ludwichowskiemu. Wielkie podziękowania za wsparcie naszych działań dla wszystkich rodziców i dyrekcji szkoły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *