Tak głosowała Gdynia Dąbrowa

25 maja 2014 roku odbyły się wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja na Dąbrowie wyniosła 39,06%. Liczba uprawnionych do głosowania na naszej dzielnicy wynosiła 11.455.

Na Dąbrowie wybory wygrał Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej RP na który głosowało 2595 mieszkańców dzielnicy (58%). Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zajął drugie miejsce (659 głosów – 14,73%), trzecie Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke (380 głosów – 8,49%), czwarte Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy (347 głosów – 7,76%).

Suma ilości głosów z wszystkich sześciu dąbrowskich obwodów wyborczych (50, 51, 52, 53, 54 ,55)

 

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 50
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. STECKIEWICZ Krzysztof 19
2. KĘPKA Teresa 9
3. PLOTZKE Kazimierz Julian 2
4. KURSKA Anna Maria 6
5. JAWORSKI Adam Marek 3
6. MAJDAŃCZUK Dariusz Mirosław 0
7. ROGOWSKA Małgorzata Ewa 1
8. ZAWADA Andrzej Robert 2
9. KRÓL Maria Kazimiera 4
10. PILKIEWICZ Olena 4
Razem 50
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 55
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. PAŁASZ Tomasz Jakub 37
2. ZIENKIEWICZ Artur Krzysztof 1
3. DZIADUL Piotr Tomasz 2
4. PIASECKA Dorota Magdalena 3
5. KRUPA Łukasz 0
6. MARCINKOWSKA Aleksandra 10
7. TACKOWIAK Irena Aleksandra 1
8. ZALESIŃSKA Dominika 1
9. BŁASZKOWSKI Piotr Jan 0
10. KOZIEŁ Andrzej Mirosław 0
Razem 55
Lista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 347
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. PASTUSIAK Longin Hieronim 248
2. OSTROWSKA Małgorzata Teresa 20
3. BANACH Jolanta Maria 37
4. STRZAŁA Krystyna Zofia 9
5. STĄSIEK Jan Antoni 1
6. GONTAREK Piotr Paweł 6
7. WOJCIECHOWSKI Henryk 5
8. MACIEJEWSKA Beata Katarzyna 2
9. TUMA Tadeusz Jerzy 0
10. SEROCKA Ewa Aleksandra 19
Razem 347
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 659
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. FOTYGA Anna Elżbieta 296
2. SZCZYPIŃSKA Jolanta Irena 38
3. ŻYNDA Zenon Henryk 2
4. SIKORA Danuta Teresa 12
5. KLAWITER Jan Andrzej 26
6. SELLIN Jarosław Daniel 221
7. KILIAN Jan 9
8. STROCIAK Marek Roman 1
9. STANULEWICZ Katarzyna Barbara 44
10. BARZOWSKI Jerzy 10
Razem 659
Lista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 121
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. GARDIAS Dorota 56
2. KOWALSKI Maciej Tomasz 12
3. ABRAMOWICZ Marta Magdalena 8
4. DEPCZYŃSKI Rafał Piotr 17
5. NAWROT Gabriela Jolanta 9
6. MUŻA Wojciech Romuald 2
7. ALEGRE RASO Susana 3
8. MILEWCZYK Jarosław Andrzej 5
9. PAWŁOWSKA Magdalena 6
10. BAUĆ Piotr Paweł 3
Razem 121
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 79
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. HAMBURA Stefan Józef 30
2. ZWARA Piotr Roman 9
3. KOZŁOWSKI Jan 12
4. LABUDA Maria Barbara 6
5. SZRAMOWSKI Wojciech Norbert 1
6. KOTAS Wojciech Tomasz 11
7. SIUDEK Małgorzata 4
8. GŁADYSZ Anna Marta 2
9. JAWORSKI Karol Artur 4
Razem 79
Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 380
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. DZIAMBOR Artur Erwin 263
2. WYSOCKI Zbigniew Maksymilian 35
3. MARUSIK Elżbieta Maria 9
4. KOŚCIELAK Zdzisław Tadeusz 8
5. ŁAGUS Marcin Tadeusz 3
6. GUZOWSKA Marzena Beata 12
7. KRZYWKOWSKI Marcin Piotr 27
8. GIEŁDON Piotr Tadeusz 6
9. KULASIEWICZ Agata 11
10. MAKSYMOWICZ-CZAPKOWSKA Dorota Elżbieta 6
Razem 380
Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 2595
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. LEWANDOWSKI Janusz Antoni 1455
2. KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna 261
3. KOZŁOWSKI Jan Andrzej 172
4. CHRZANOWSKA Beata 19
5. ŚWILSKI Ryszard Jan 5
6. LESZCZYŃSKA Jolanta Iwona 18
7. GRZĘDZICKI Łukasz Piotr 11
8. ROGOWIEC Katarzyna 22
9. KULAS Jan Edward 9
10. WAŁĘSA Jarosław Leszek 623
Razem 2595
Lista nr 9 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 45
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. STĘPNIAK Andrzej Hieronim 29
2. BUJANOWICZ Stanisława Helena 2
3. ADAMOWICZ Dariusz 7
4. DOMBROWSKI Bogdan 0
5. SZATKOWSKI Radosław Jan 1
6. WĄSIKOWSKI Leszek Jan 2
7. KOSEWSKA Danuta Jolanta 0
8. SAHAJDAK Jadwiga 1
9. MIRONOWICZ Mirosław 1
10. HEROLD-WĄS Lucyna Kinga 2
Razem 45
Lista nr 10 – Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 27
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. PAWEŁCZAK Barnaba Bogusz 13
2. RZEPKA Szymon Stanisław 4
3. MIETKOWSKI Karol 0
4. WESOŁA Joanna Małgorzata 8
5. ALTMANN Paula 2
Razem 27
Lista nr 12 – Komitet Wyborczy Partia Zieloni
Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 26
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1. JACHLEWSKA Elżbieta 9
2. KRYDA Marek Andrzej 2
3. DEMCZUK Marzena 3
4. PASTUSIAK Tadeusz Jan 3
5. BANIECKA Ewa Cecylia 1
6. KOTLARZ Piotr Wojciech 0
7. KWIATKOWSKA Monika Alicja 6
8. WIĘCEK Hieronim Antoni 2
Razem 26