Sukcesy naszych unihokeistek

Ostatni czas to pasmo sukcesów naszych młodych unihokeistek. Dziewczęta na co dzień uczące się w Zespole Szkół nr 14 w Gdyni startują w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja. W tym roku udało im się awansować do trzech turniejów finałowych Mistrzostw Polski, gdzie walczyć będą o medale!
Najpierw ta sztuka udała się juniorkom starszym, które uczyniły to po raz ósmy z rzędu! W turnieju półfinałowym wygrały dwa mecze i tylko raz zeszły z boiska pokonane.
Tydzień później w SP 47 w Gdyni odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Nasza szkoła miała prawo wystawić dwa zespoły, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Młodsze dziewczynki musiały uznać wyższość rywalek, ale pokazały w każdym spotkaniu duży potencjał i wolę walki. Ich starsze koleżanki wygrały cztery mecze i doznały dwóch porażek, co dało im trzecie miejsce i awans do Turnieju Finałowego, który odbędzie się w Zielonce pod Warszawą.
W kolejny weekend w Orzyszu swój turniej rozgrywały juniorki młodsze, które bronią tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu. Jak przystało na aktualne Mistrzynie Polski bez problemu awansowały do Turnieju Finałowego MP, wygrywając dziewięć na dziesięć spotkań.
Nie mogło również zabraknąć turnieju dla naszych najmłodszych pociech. W gościnnych progach SP 27 w Gdańsku, gdzie pracuje nasza absolwentka Jagoda Wieczorek odbył się Wiosenny Turniej Unihokeja dla dzieci. Na boisku mogliśmy podziwiać popisy 6-7 latków, którzy zademonstrowali jak na ten wiek bardzo duże umiejętności. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Natalia Milczyńska z naszej szkoły!
Na koniec zostawiamy dwie bardzo miłe informacje!
Otóż nasze uczennice na początku maja wybierają się do Szwecji na międzynarodowy turniej unihokeja AXA Floorball Cup 2016! W Falun, gdzie odbywa się turniej wystąpią dwa nasze zespoły młodziczek i jeden juniorek. W daleką podróż wybieramy się samolotem. Oprócz atrakcji sportowych czeka nas zwiedzanie skoczni narciarskich w Falun, gdzie co roku odbywają się zawody Pucharu Świata oraz przepięknego Sztokholmu.
Drugą miłą informacją jest nominacja nauczyciela Zespołu Szkół nr 14 na Dąbrowie, Pawła Ludwichowskiego na trenera Akademickiej Reprezentacji Polski, która w lipcu w Portugalii ( Porto ) weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *