KOLEJNE ZŁOTO DLA NASZYCH UNIHOKEISTEK

Ogromnym sukcesem naszych gimnazjalistek zakończyły się Mistrzostwa Polski w unihokeju. W Turnieju Finałowym, który przez dwa dni odbywał się w Mrzeżynie wystąpiło 5 najlepszych drużyn z całej Polski. Najlepsza piątka została wyłoniona z turniejów eliminacyjnych oraz półfinałowych.

W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy zespół z południa Polski UKS Wiatr Ludźmierz, który w kategorii chłopców został Mistrzem Polski i również w dziewczętach mierzył bardzo wysoko. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zakończyła się naszym prowadzeniem 1 : 0. W drugiej i trzeciej odsłonie pokazaliśmy klasę, aplikując rywalkom 7 bramek, tracąc tylko 2. Kolejny mecz okazał się dużo trudniejszy. Po niesamowitej walce do ostatnich sekund pokonaliśmy ubiegłoroczne Mistrzynie Polski i to na ich boisku 2 : 1.

Drugiego dnia, przy wielkim upale zagraliśmy niesamowity mecz z MMKS Podhale Nowy Targ. Przegrywaliśmy już 1 : 0 i 2 : 1, by ostatecznie doprowadzić do remisu 2 : 2, który dawał nam co najmniej srebrne medale MP. W całym spotkaniu mieliśmy dużego pecha, gdyż piłeczka kilkakrotnie trafiała w słupki i poprzeczki. Końcowy wynik przyjęliśmy z dużą ulgą i radością.

Tak się złożyło, że ostatni mecz turnieju był pojedynkiem o złoto. Nam wystarczał remis, przeciwnik musiał wygrać. Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że przyszły Mistrz Polski zadowoli się tylko zwycięstwem i tak też się stało. Wprawdzie pierwsza tercja zakończyła się remisem, ale pozostałe dwie wygraliśmy i ostatecznie pokonaliśmy PUKS Trzebinia 4 : 0.

Tym samym ENERGA Olimpia Osowa została Mistrzem Polski w kategorii juniorek młodszych!!!

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na ogromną radość i łzy szczęscia. Trzy lata temu drużyna postawiła sobie za cel zdobycie tytułu najlepszej drużyny w Polsce. Dzięki wielkiej pracy, zaangażowaniu i wiary w sukces udało się go zrealizować.

Chciałbym bardzo serdecznie za ten sukces podziękować dyrekcji ZS nr 14 w Gdyni oraz rodzicom dziewcząt, którzy wspierali nas w Mrzeżynie oraz ściskali mocno kciuki w domach śledząc relacje w internecie.


Skład Energi Olimpii Osowa:

Weronika Grądzka, Weronika Leśnik, Ewelina Nowaczyk, Katarzyna Pawłowska, Paulina Lewandowska, Paulina Bednarczyk, Sandra Łach, Agata Linda, Alicja Stój ( wszystkie ZS nr Gdynia ) oraz Kaja Bobrowska, Natalia Rutecka, Oliwia Ryszewska, Ola Dąbek, Karina Chmielecka, Roxana Polańska, Sara Trznadel, Dominika Marzec, Karolina Grzegorczyk, Martyna Sumisławska.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.

Kolejność końcowa Mistrzostw Polski – 2013/14:

  1. ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk
  2. PUKS Trzebinia
  3. MMKS Podhale Nowy Targ
  4. MLUKS Jedynka Trzebiatów
  5. UKS Wiatr Ludźmierz

Drużyna All Stars MP :

Bramkarz – Dominika Marzec ( ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk ); Obrońcy : Zuzanna Krzystyniak ( MMKS Podhale Nowy Targ ); Maja Masztaler ( PUKS Trzebinia ); Środkowa : Maja Mazur ( MLUKS Jedynka Trzebiatów ); Atakujący : Alicja Stój ( ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk ); Ewelina Turek ( PUKS Trzebinia ); MVP Turnieju : Patrycja Fryźlewicz ( MMKS Podhale Nowy Targ )

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *