Kolejne sukcesy unihokeistek

Rozgrywki ligowe, w których uczestniczą nasze uczennice i absolwentki powoli dobiegają końca. Miło nam poinformować, że jest to sezon bardzo udany. Szkoła Podstawowa nr 47 oraz Gimnazjum nr 19 po raz kolejny wygrały rozgrywki miejskie i awansowały do Finałów Wojewódzkich, gdzie zajęliśmy 3 i 2 miejsce spośród wszystkich szkół województwa pomorskiego!

Te same uczennice reprezentując zaprzyjaźniony klub ENERGA Olimpia Osowa awansowały do Turniejów Finałowych Mistrzostw Polski!

Dziewczęta z podstawówki w turniejach eliminacyjnych wygrały 12 spotkań i tylko 1 zremisowały. Ich starsze koleżanki z gimnazjum spisały się jeszcze lepiej i odniosły komplet zwycięstw w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski. Nieco gorzej poszło naszym absolwentkom, które w bardzo pechowych okolicznościach podczas Mistrzostw Polski Juniorek Starszych zajęły „tylko” czwarte miejsce w kraju.

Miło nam poinformować, że najstarszy zespół, w którym występuje wiele naszych absolwentek po raz 6 z rzędu będzie walczył o zdobycie tytułu Mistrza Polski w kategorii seniorek. Dotychczas udało nam się to 5 razy. Niestety w poprzednim sezonie straciliśmy tytuł na rzecz UKS Absolwent Siedlec. W tym roku naszym przeciwnikiem o złoto będzie ekipa MMKS Podhale Nowy Targ a mecz decydujący o Mistrzostwie Polski odbędzie się 17 maja w Poznańskiej Hali City Zen.

Zanim to się stanie przed wielką życiową szansą stanie nasza absolwentka Eliza Zakrzewska, która dostąpi zaszczytu reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorek, które pod koniec kwietnia rozpoczną się w Zbąszyniu. Tym samym dołączy do licznego grona naszych uczennic, które brały udział w zawodach rangi Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Polski Juniorek pod wodzą trenera Pawła Ludwichowskiego rozpocznie  zmagania 30 kwietnia meczem z Czeszkami. Kolejnymi rywalkami naszej kadry będą Łotyszki i Finki. Mamy nadzieję, że Polki nie zawiodą swoich kibiców i uplasują się na jak najwyższym miejscu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *