Finały konkursów z okazji Roku Franciszki Cegielskiej

Podczas sobotniego koncertu „Śpiewająca Gdynia – 25 na 25” zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane w ramach obchodów Roku Franciszki Cegielskiej. Liczne nagrody trafiły na ręce uczniów dąbrowskich szkół – Szkoły Podstawowej nr 47 i Gimnazjum nr 19. Nagrodzeni zostali:

Zuzanna Kozłowska z Gimnazjum nr 19 – I miejsce z konkursie literackim
Martyna Czech – Gimnazjum nr 19 – II miejsce z konkursie literackim

Aleksander Lach – Szkoła Podstawowa nr 47 – I Miejsce w konkursie plastycznym (SP)
Kaja Reguła – Gimnazjum nr 19 – III Miejsce w konkursie plastycznym (GIM)

Zespół:
Aleksandra Wittstock,
Mateusz Krawczyk,
Michał Makurat i
Karol
Giewartowski
z Gimnazjum nr 19 – Konkurs na Makietę

 

Nagrody wręczyli:
Joanna Zielińska – Przewodnicząca Sztabu Obchodów Roku Franciszki Cegielskiej, Radna Miasta Gdynia
Krzysztof Jankowski – Dyrektor Zespołu Szkół nr 14 w Gdyni
Lechosław Dzierżak – Przewodniczący Rady Dzielnicy Dąbrowa
Wojciech Jankowski – Przewodniczący Rady Dzielnicy Działki Leśne

PEŁNE WYNIKI

Konkurs Literacki
I m G – Zuzanna Kozłowska z Gimnazjum nr 19,
II m G – Martyna Czech – Gimnazjum nr 19,
III m G – Wiktoria Rybszleger Gimnazjum nr 7,
III m G – Martyna Zalewska – Gimnazjum nr 18,
I m L – Natalia Chłopkowiak X LO,
II m L – Marta Chelińska, XIV LO
Wyr. – Kamil Kucharski V LO.

Konkurs Plastyczny
I m. SP -Aleksander Lach – ZS 14,
II m. SP – Blanka Tatrocka – Młodzieżowy Dom Kultury,
III m. SP – Antonia Rogocz – ZS 13,
WYR. SP – Wiktoria Adamczyk – SP 43,
WYR. SP – Julia Kądzielewska – SP 13,
I m. G -Marta Barlikowska – SP 43,
II m G – Gabriela Pobłocka – SP 46,
III m G – Maja Sarmiento – MDK,
III m G – Kaja Reguła – ZS 14,
Wyr. G – Izabela Sobala SP 17,
Wyr. G – Amelia Wróbel – SP 46.

Konkurs na makietę
– Mateusz Mazurek – Szkoła Podstawowa nr 6,
– Emilia Maćkiewicz, Jakub Ploc i Szymon Ubrych – SP 21;
– Karolina Gracz, Kacper Górski, Marcjanna Formela, Aleksander
Stypczyński i Agata Cieślik z Gimnazjum nr 1;
– Joanna Bobrowska i Kamila Wysocka z Gimnazjum nr 16;
– Aleksandra Wittstock, Mateusz Krawczyk, Michał Makurat i Karol
Giewartowski z Gimnazjum nr 19.

Konkurs Spacerkiem po Gdyni z matematyką
I m SP – Maciej Otto, Filip Szczygielski, Adam Szymczyk – SP 12;
II m SP – Szymon Pawletko, Olga Myślicka, Agnieszka Krzepicka-Kaszuba –
Katolicka Szkoła Podstawowa;
III m SP – Monika Zarudzka, Marta Niemczyk, Bartłomiej Zając – SP 46;
I m . G – Weronika Gotowicz, Dominika Heldt, Mateusz Sperkowski –
Gimnazjum nr 1;
II m G – Wiktoria Birsan, Klaudia Gwiaździńska, Filip Peczek – Gimnazjum
nr 8;
III m G – Maria Horodecka, Julia Skowera, Ignacy Prejc – Gimnazjum
katolickie.

Konkurs na plakat RFC
I m. – Olga Zakrzewska – Gimnazjum Katolickie,
II m. – Klaudia Wardzińska – Technikum Budowlane,
III m. – Weronika Wysocka – Gimnazjum Katolickie,
Wyr. – Mateusz Oriol – Gimnazjum Katolickie,
Wyr. – Wiktoria Stasiuk – SP 29,
Nagroda Specjalna portalu mlodagdynia.pl – Oliwia Kryszczuk – Liceum
Plastyczne,
Nagroda Specjalne Solidarności Oświatowej Gdynia im. Franciszki
Cegielskiej – Iwo Gościmiński SP 46.