Chcesz mieć wpływ na rozwój Budżetu Obywatelskiego w Gdyni? Zgłoś się do rady

Do 19 maja Laboratorium Innowacji Społecznych przyjmuje zgłoszenia od osób, które chciałyby doradzać prezydentowi w sprawach związanych z Budżetem Obywatelskim. Członkowie rady będą wypowiadać się nie tylko na temat tegorocznej edycji, ale również proponować zmiany, które warto wprowadzić w przyszłości.

Rada ds. Budżetu Obywatelskiego zostanie powołana na dwa lata. W jej skład wejdzie czterech mieszkańców, dwóch przedstawicieli rad dzielnic, jeden przedstawiciel organizacji pozarządowych oraz po trzech przedstawicieli prezydenta i Rady Miasta Gdyni.Zapisz zmiany i wróć do listy

Mieszkańcy i radni dzielnic, którzy chcą zasiadać w radzie, powinni wypełnić krótki formularz zgloszeniowy dostępny poniżej oraz w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni). Zgłaszający powinni opisać swoje doświadczenia związane z konsultacjami społecznymi oraz wskazać tematy, którymi chcieliby się zająć w radzie. W przypadku przedstawicieli rad dzielnic, do zgłoszenia należy również dołączyć rekomendację zarządu dzielnicy.

Wypełnione formularze można składać do dnia 19 maja:

  • drogą mailową (w formie skanu) na adres bo@gdynia.pl,
  • lub osobiście w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych.

Przedstawiciele mieszkańców i rad dzielnic w Radzie ds. Budżetu Obywatelskiego zostaną wybrani przez prezydenta spośród zgłoszonych kandydatów.

Udział w pracach Rady ma charakter społeczny. Spotkania będą odbywać się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na trzy miesiące.

 

Poniżej formularz zgłoszeniowy dla mieszkańców i radnych:

Formularz zgłoszeniowy kandydata na członka do Rady Budżetu Obywatelskiego

za: https://bo.gdynia.pl/Chcesz_miec_wplyw_na_rozwoj_Budzetu_Obywatelskiego_w_Gdyni__Zglos_sie_do_rady.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *