Apel gdyńskich policjantów

Drodzy mieszkańcy!

Dbając o Państwa bezpieczeństwo prosimy o zwiększenie czujności i ostrożności szczególnie wobec nieznanych osób, które pukając do Państwa drzwi dokonują kradzieży i oszustw, wykorzystują podstępem Państwa życzliwość i zaufanie.
Szczególnie na takie działanie narażone są samotne osoby w starszym wieku. Gdyńska Policja apeluje, aby zachować szczególną ostrożność podczas kontaktów z przygodnymi osobami, by nie wpuszczać do swoich mieszkań nieznanych osób. Natomiast w przypadku odebrania telefonu od osoby, która przedstawia się za członka naszej rodziny i chce pożyczyć pieniądze zawsze należy dokładnie sprawdzić z kim rozmawiamy. Nie należy przekazywać swoich pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za Państwa krewnych, np.: za wnuczka, siostrzeńca mówiąc, że mają trudną sytuację finansową bądź też zabrakło im określonej kwoty na zakup samochodu, mieszkania lub na koszty leczenia szpitalnego. Zazwyczaj po odbiór uzgodnionej kwoty wysyłają inne osoby. Nie przesyłajcie Państwo pieniędzy na wskazane przez rozmówcę konto bankowe. Nie przekazujcie pieniędzy osobom podającym się za policjantów.

Funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą aby przekazywać im pieniądze, które wykorzystają podczas czynności wobec sprawców oszustw. Przed przelaniem na konto lub wręczeniem pieniędzy osobie obcej należy skontaktować się z rodziną lub Policją pod numerem telefonu 997 lub 112. Policjanci ustalą czy to oszust. W przypadku, gdy staliście się Państwo ofiarą oszusta lub złodzieja niezwłocznie powiadomcie Policję. Postarajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, np. wygląd nieznajomego,ubiór, markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym przyjechał.

Od Państwa zachowania zależy bardzo wiele! Dzięki ostrożności i zwiększonej czujności możecie ochronić swoje mienie i pieniądze.

Zobacz także: Bezpłatny kurs samoobrony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *